Chirurgia szczękowa zwana też chirurgią szczękowo-twarzową to dziedzina stomatologii, która łączy w sobie zagadnienia stomatologii, chirurgii, nierzadko także onkologii, laryngologii i traumatologii. Zajmuje się leczeniem wszelkich patologii jamy ustnej, chorób twarzy, czaszki oraz szyi, a eliminacja dolegliwości wymaga zastosowania interwencji operacyjnej. Zabiegi wykonywane są na specjalistycznych fotelach chirurgicznych, których zaawansowanych technicznie i technologicznie funkcje umożliwiają rzetelne i prawidłowe wykonanie pracy lekarza.
Chirurg szczękowy zajmuje się ekstrakcją zębów z zębodołów, których usunięcie nie jest możliwe w zwykłym gabinecie stomatologicznych. Lekarze przeprowadzają zabiegi stabilizacji kości oraz dokonują transpozycji zębów. W ramach ich kompetencji znajduje się leczenie wad zgryzu, zwłaszcza przy zbytnim wysunięciu żuchwy, jej zwężeniu i w przypadku występowania zgryzu otwartego. Chirurgia szczękowa niweluje niedoskonałości budowy żuchwy. Pacjenci poddawani są modelowaniu tej części twarzy poprzez zmianę jej wielkości.
Chirurgia szczękowo-twarzowa zajmuje się przypadkami wszelkich urazów powypadkowych w obrębie twarzy i czaszki. Implikacja specjalistycznych płytek, szyn bądź protez pozwala chirurgom odtworzyć pierwotny kształt złamanych kości w obrębie głowy. Chirurdzy pomagają pacjentom z torbielami i guzami, które umiejscawiają się w twarzoczaszce bądź w zatokach szczękowych, a zwykła stomatologia nie jest w stanie usunąć takich znamion. Lekarze specjaliści wykonują resekcję wierzchołków zębów, usuwają powstałe torbiele, a poprzez taki zabieg możliwe staje się wyleczenie trudnych i długotrwałych stanów zapalnych kości i dziąseł, których podłożem są zniszczone zęby. Podczas zabiegów pacjenci poddawani są znieczuleniu miejscowemu lub ogólnemu.
Przeczytaj także: Wielofunkcyjność w fotelach zabiegowych – gdzie i do czego się ich używa?
Chirurdzy leczą dolegliwości związane z zatrzymaniem zębów, uzupełniają uzębienie poprzez wszczepianie implantów.
Fotel zabiegowy w gabinecie specjalistycznym to podstawa funkcjonowania placówki. Jest zarówno wizytówką w oczach leczonych osób, jak i stanowi podstawowe narzędzie pracy chirurga. Dla lekarza liczą się najwyższa jakość sprzętu, jego bezawaryjność oraz ergonomia pracy. Pacjenci w głównej mierze zwracają uwagę na wygodę i bezpieczeństwo, aby cały proces leczenia przebiegał skutecznie. Dobry fotel chirurgiczny wyposażony jest w odpowiedniej klasy wyposażenie techniczne i elementy eksploatacyjne.
Profesjonalny fotel do zabiegów chirurgii szczękowej powinien zapewnić wysoką ergonomię pracy. Lekarz pracujący przez kilka godzin dziennie przy pacjencie od strony bocznej fotela w szczególny sposób naraża swoje ciało na dolegliwości zdrowotne. Światowej klasy fotel można z łatwością konfigurować poprzez zmianę pozycji opacia, siedziska i jego podstawy, a także samej wysokości. Jest on odpowiednio wyprofilowany i szeroki, tak aby lekarz mógł dostatecznie zbliżyć się do pacjenta bez nadmiernego obciążania układu kostno-stawowego i mięśni. Fotel winien być tak skonstruowany, aby wyeliminować nieprawidłową postawę ciała lekarza, w tym nienależyte ułożenie kręgów kręgosłupa i kości nadgarstków.
Zagłówek to ten element sprzętu, który w głównej mierze odpowiada za optymalne ułożenie głowy pacjenta podczas zabiegu. Mając na uwadze fakt, iż chirurgia szczękowa leczy dolegliwości twarzy i czaszki, wybierajmy fotele, których zagłówki są należycie wyprofilowane oraz stabilne. Złożoność zabiegów chirurgii twarzowo- szczękowej wręcz obliguje twórców foteli specjalistycznych, aby ich konstrukcja zapewniała odpowiednie ułożenie głowy. Najlepsze fotele to te, które posiadają szeroki zakres regulacji zagłówka oraz wszystkich pozostałych elementów składowych. Wykonanie niektórych zabiegów wymaga bowiem dokonania szybkiej zmiany pozycji leczonej osoby. Dobry sprzęt medyczny to taki, który można szybko i w prosty sposób należycie ustawić i wyregulować.
Wybierajmy fotele chirurgiczne, które cieszą się dobrą opinią i rekomendacją. Nie ma sprzętów bezawaryjnych, ważne jednak, aby występowały one stosunkowo rzadko, a ich naprawa było szybka i skuteczna, by nie powodować przestojów w pracy lekarza. Fotele, które łatwo utrzymać w czystości oraz te, które pokrywa wytrzymałe na zniszczenia obicie, stanowią idealny wybór dla każdej placówki chirurgii szczękowej.
Foza Surgi łączy w sobie bezpieczeństwo i higienę stosowania przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych. To fotel dostosowany do wykonywania zabiegów w zakresie chirurgii szczękowo- twarzowej. Jego trwała i solidna konstrukcja wykonana z materiałów najwyższej próby zapewnia długotrwałą i profesjonalną pracę lekarzom. Fotel zbudowany jest z elementów, które idealnie ze sobą współgrają i współpracują. Elektryczne ustawianie wysokości fotela, jego oparcia siedziska i podnóżka czyni pracę chirurga prostą, wygodną i ergonomiczną. System nawigacji jest prosty i intuicyjny, a lekarze nie muszą tracić cennego czasu na ręczne ustawianie pozycji pacjenta w trakcie trwania kuracji. Sam pacjent na czas trwania zabiegów, nawet długich i skomplikowanych, korzysta z wygodnego, ale i bezpiecznego siedziska i oparcia. Głowa jest odpowiednio ustabilizowana, a pozycja ciała nie ulega obciążeniom.
Specjalnie wykonany zagłówek z odlewu poliuretanowego posiada wgłębienie oraz jest regulowany w kilku płaszczyznach, co minimalizuje ruchy głowy podczas skomplikowanych zabiegów twarzy i szczęki. Centralna blokada kół utrzymuje fotel w stałym położeniu, niwelując jakiekolwiek ruchy pacjenta podczas wykonywania terapii chirurgicznej. Siedzisko, oparcie oraz podstawa fotela pokrywa tapicerka wykonana z najlepszych tworzyw. Dzięki temu sprzęt łatwo czyścić i utrzymać w wymaganym stanie higienicznym. Dział obsługi klienta służy fachową i ekspercką pomocą, udziela rad w doborze odpowiedniego sprzętu. Wystarczy skontaktować się z pracownikami Mebli Medycznych, by uzyskać profesjonalne wsparcie w zakupie fotela chirurgii szczękowej.
Zobacz pozostałe wpisy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: