Godziny Otwarcia Firmy
Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00
Język: PL EN

Czy elektryczne stoły zabiegowe są proste w obsłudze?

Placówki medyczne muszą być wyposażone w odpowiedni sprzęt, który będzie realizował potrzeby zarówno ze strony personelu medycznego, jak i pacjentów. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest elektryczny stół zabiegowy. Spełnia on szereg istotnych funkcji, a dzięki zastosowaniu regulacji, umożliwia przeprowadzenie wszelkich procedur medycznych w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Jakie elementy elektrycznych stołów zabiegowych podlegają regulacji?

Elektryczne stoły zabiegowe stanowią podstawowe wyposażenie medyczne. Poszczególne modele mogą być 2- lub 3-segmentowe. Wyposażone zostały w pełen zakres regulacji, która obejmuje wszystkie elementy stołu zabiegowego.

Możliwości ustawienia podlegają:

  • leże – regulacja odbywa się za pomocą silnika elektrycznego;
  • kąt pochylenia segmentu zagłówka – regulacja odbywa się za pomocą silnika elektrycznego;
  • kąt pochylenia segmentu oparcia pleców oraz segmentu nożnego – regulacja odbywa się za pomocą sprężyny gazowej.

Łatwa obsługa elektrycznych stołów zabiegowych

Elektryczne stoły zabiegowe sterowane są za pomocą pilota przewodowego lub pilota nożnego. Cały proces jest bardzo prosty i nie wymaga dodatkowego przeszkolenia.

Elektryczne stoły zabiegowe zostały skonstruowane tak, aby zapewnić maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa dla pacjentów. Z kolei personel medyczny ma możliwość szybkiej i prostej zmiany ustawienia wysokości oraz poszczególnych segmentów. Takie zastosowanie przekłada się na precyzję wykonywanych badań czy zabiegów, jak również pozytywnie wpływa na ergonomię pracy.

Dlaczego warto zainwestować w elektryczne stoły zabiegowe?

Elektryczne stoły zabiegowe spełniają szereg istotnych funkcji. Swoje zastosowanie znajdują w niemal wszystkich placówkach medycznych, sanatoriach czy hospicjach. Doskonale sprawdzają się podczas wykonywania wszelkich badań, zabiegów, rehabilitacji, masażu czy terapii manualnej. Pełen zakres regulacji umożliwia optymalne dostosowanie stołu zabiegowego zarówno do potrzeb pacjenta, jak i personelu medycznego.

Możliwość szybkiej i łatwej regulacji to wyższa jakość świadczonych usług. Zmiana ustawienia możliwa jest również podczas przeprowadzania procedury medycznej, dzięki czemu specjalista dostosowuje ułożenie stołu zabiegowego względem konkretnych potrzeb w danym momencie. To z kolei przekłada się na precyzyjne przeprowadzenie badań czy zabiegów.

Elektryczne stoły zabiegowe to również solidna i wytrzymała konstrukcja, jak również zastosowanie bezszwowej tapicerki. Gwarantuje to niezawodność wyposażenia, jak również jego bezpieczeństwo i wytrzymałość. Elektryczne stoły zabiegowe muszą spełniać wysokie standardy higieniczne i sanitarne. Dodatkowo normy i przepisy określają zastosowanie najwyższej jakości materiałów podczas produkcji. Oznacza to, że wyprodukowane meblem medyczne są w pełni odporne na działanie szkodliwych czynników, np. częste dezynfekcje, wilgoć czy promieniowanie UV. Co ważne, nie ulegają zniekształceniom, ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Elektryczne stoły zabiegowe to zakup na długie lata bez obaw o ich zużycie.

Kto powinien zakupić elektryczny stół zabiegowy?

Elektryczne stoły zabiegowe znajdują swoje zastosowanie w placówkach medycznych, rehabilitacyjnych czy leczniczych. Ważną funkcję spełniają w szpitalach, klinikach i na oddziałach ratunkowych. Wykorzystywane są również w przychodniach czy gabinetach lekarskich, np. laryngologicznych, urologicznych, ortopedycznych czy dermatologicznych. To właśnie dzięki elektrycznym stołom zabiegowym, specjaliści mogą przeprowadzić kompleksową diagnostykę. Tego rodzaju wyposażenie powszechnie stosowane jest również w gabinetach zabiegowych, gdzie umożliwia wykonanie różnorodnych zabiegów.

Elektryczne stoły zabiegowe powszechnie wykorzystywane są również w gabinetach rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych czy masażu. Dzięki zastosowaniu otworu na twarz umożliwiają przeprowadzenie zabiegów w komfortowy sposób. Pacjent leżący na brzuchu ma możliwość przyjęcia wygodnej pozycji. Kiedy otwór nie jest użytkowany, można go zatkać specjalną zatyczką. Elektryczne stoły zabiegowe używane są także w terapii manualnej.

Nie tylko w placówkach służby zdrowia elektryczne stoły zabiegowe sprawdzają się doskonale. Z powodzeniem wykorzystywane są także w sanatoriach, hospicjach czy domach opieki. Usprawniają pracę ze starszymi pacjentami, gwarantując im komfort i bezpieczeństwo. Elektryczne stoły zabiegowe cieszą się dużym uznaniem również wśród kosmetologów czy tatuażystów, którzy pragną zapewnić optymalne warunki swoim klientom.

Elektryczny stół zabiegowy swoje zastosowanie znajduje w wielu miejscach. Dzięki swej niezawodności doskonale ułatwia wykonywanie wszelkich procedur medycznych. Znacząco usprawnia również pracę personelu, jednocześnie gwarantując komfort i bezpieczeństwo pacjentom. Elektryczny stół zabiegowy to świetna inwestycja na długie lata.


Zobacz pozostałe wpisy

Stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją wysokości – dlaczego warto go mieć?

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: