Godziny Otwarcia Firmy
Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00
Język: PL EN

Elementy wyposażenia dodatkowego do łóżek medycznych

Łóżka medyczne i rehabilitacyjne stosowane są obecnie nie tylko w szpitalach i hospicjach, ale coraz częściej także w domach osób chorych i niepełnosprawnych wymagających stałej pomocy medycznej oraz opieki w trakcie rekonwalescencji. Aby łóżko zostało właściwie przystosowane do potrzeb zdrowotnych pacjenta konieczne jest, by oprócz podstawowej konstrukcji i wyposażenia możliwe było zastosowanie dodatkowych elementów zwiększających funkcjonalność stanowiska dla chorego. Jakie elementy wyposażenia dodatkowego do łóżek medycznych stosowane są najczęściej i w jakich sytuacjach należy je zastosować?

W jakie elementy dodatkowe można wyposażyć łóżka medyczne?

Podstawowym wyposażeniem łóżek medycznych i szpitalnych jest prosta, stalowa konstrukcja na kołach, z podzielonym na regulowane segmenty leżem oraz barierkami umieszczonymi przynajmniej z jednej strony łóżka dla wygody i bezpieczeństwa pacjenta. Wszystkie dodatkowe funkcje i elementy, w tym rozwiązania odpowiadające za możliwość regulacji wysokości, elektronicznego sterowania czy łatwiejszej obsługi pacjenta mogą być potraktowane jako elementy opcjonalne, dobierane do łóżka na podstawie potrzeb szpitala i jego pacjentów.

Wśród najpopularniejszych elementów dodatkowych wybieranych w celu doposażenia łóżek szpitalnych wykorzystuje się między innymi:

  • Dodatkowe poręcze boczne: gwarantują zabezpieczenie pacjenta, który ze względu na swój stan zdrowia może przemieszczać się na łóżku i z niego wypaść, ale też wsparcie dla pacjentów którzy pomimo ograniczonych możliwości ruchowych chcą samodzielnie obracać się na łóżku i wykorzystują barierki, by się do nich przyciągnąć. Barierki powinny być możliwe do usunięcia, ale też zabezpieczone przed zbyt łatwym usunięciem ich przez samego pacjenta.
  • Uchwyty kaczki i basenu: niezbędne wyposażenie dla pacjentów leżących, nie mających możliwości samodzielnego wychodzenia do toalety i opuszczania łóżka, w tym także korzystania z krzeseł toaletowych ustawionych przy łóżku. Uchwyt daje możliwość bezpiecznego przechowywania basenu w zasięgu opiekuna, ale i samego pacjenta, jeśli jest na tyle sprawny, by korzystać z tego typu wyposażenia samodzielnie.
  • Półki na pościel: rozszerzenie, które stosuje się przede wszystkim w łóżkach medycznych przeznaczonych do szpitali i hospicjów w salach dla pacjentów z dłuższym pobytem. Podręczna półka na pościel pozwala umieścić w zasięgu pacjenta, pielęgniarek oraz opiekunów dodatkowe koce, kołdrę, a także pościel na przebranie dla zachowania higieny i komfortu pacjenta.

Przykładowe doposażenie łóżka szpitalnego Wersa naszej produkcji:

 

Łóżka medyczne i szpitalne mogą być dodatkowo zintegrowane także z wyposażeniem zewnętrznym, w celu przystosowania łóżka do obsługi konkretnych potrzeb medycznych pacjenta. W ramach rozszerzeń i integracji możliwe jest m.in. zastosowanie wieszaków na kroplówkę, uchwytów do podnoszenia się, wysięgników na rękę lub nogę niezbędnych np. u pacjentów ze złamaniami kończyn.

Praktycznym dodatkiem dla łóżka szpitalnego i rehabilitacyjnego będzie także stolik typu przyjaciel, dostawiany obok łóżka, umożliwiający regulację wysokości i kąta nachylenia blatu.

Dodatkowe wyposażenie łóżek medycznych nie tylko dla szpitali

Podstawowe zastosowanie dla łóżek medycznych i rehabilitacyjnych to oczywiście sala szpitalna, dla której, zależnie od oddziału szpitalnego, łóżka muszą być przystosowane do określonych potrzeb i wymagań zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych pacjentów. Większość łóżek wyposaża się w pewne akcesoria dodatkowe, takie jak wspomniane wieszaki na kroplówki czy uchwyty trójkątne, z możliwością ich demontażu i ponownego montażu, pozostawiając wybór pozostałych elementów dodatkowych odpowiednio do potrzeb pacjentów określonych oddziałów szpitalnych. Jednocześnie jednak rozbudowana funkcjonalność łóżek szpitalnych i rehabilitacyjnych może być wykorzystywana poza ogólnymi punktami szpitalnymi – łóżka stosowane są w specjalistycznych klinikach, hospicjach, mogą pojawiać się w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych, a coraz częściej wybierane są także do domów pacjentów wymagających ciągłej, specjalistycznej opieki.

Możliwość dowolnego doposażenia łóżek szpitalnych w określone elementy dodatkowe jest oferowana przez U.B.M. Katarzyna Kotasińska w taki sposób, by każdy nabywca miał możliwość dopasowania wyposażenia łóżka w wysokiej jakości rozwiązania odpowiadające jego potrzebom i oczekiwaniom. Wszystkie elementy łóżek szpitalnych, a także większość elementów dodatkowych produkujemy z wysokiej jakości profili stalowych pokrytych lakierem proszkowym odpornym na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne oraz środki dezynfekujące dla zachowania pełnej higieny i komfortu użytkowania przez wiele lat.


Zobacz pozostałe wpisy

Bezpieczne szczepienie na COVID-19

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: