Zgodnie z obowiązującą definicją słowa, ergonomia odnosi się do optymalnego przystosowania stanowisk, procesów i środowiska pracy do możliwości psychofizycznych człowieka w sposób umożliwiający ochronę jego zdrowia i życia. Zakłada takie przygotowanie narzędzi i rozwiązań, by oferowały one jak najlepsze wsparcie dla efektywności i komfortu wykonywanych czynności, równocześnie ograniczając ich negatywny skutki fizjologiczne. Jakie znaczenie ma ergonomia w codziennej pracy personelu medycznego? W jaki sposób inwestycja w stoły zabiegowe od U.B.M. Meble Medyczne można ułatwić codzienne zadania medykom?
Ergonomia wpływa na komfort i zdrowie personelu medycznego. Ma istotne znaczenie przy badaniu pacjentów i przeprowadzaniu zabiegów, pozwala bowiem eliminować zagrożenia bezpośrednio wynikające z wykonywanych czynności zawodowych. Dzięki zapewnieniu ergonomii w codziennej pracy personelu medycznego możliwe jest ograniczenie występowania najczęściej dotykających tę grupę zawodową problemów zdrowotnych – dolegliwości bólowych stawów kończyn górnych i dolnych oraz struktur odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa – spowodowanych długotrwałym utrzymywaniem niewłaściwych, silnie obciążających pozycji ciała podczas udzielania świadczeń zdrowotnych.
W efekcie osoby pracujące w środowisku medycznym są bardziej skuteczne w swoich działaniach i mogą zapewnić lepszą opiekę pacjentom.
Wysokiej jakości meble medyczne w znaczny sposób wpływają na ergonomię pracy w gabinecie lekarskim. Umożliwiają one:
W efekcie wykonujący badanie lub zabieg specjalista może zrealizować niezbędne czynności jak najbliżej własnego ciała i unikać pracy z wyprostowanymi, oddalonymi od korpusu kończynami górnymi oraz wystrzegać się pochylania tułowia w przód poprzez zginanie kręgosłupa.
Elektryczne stoły zabiegowe od U.B.M. Meble Medyczne to niezwykle nowoczesne, funkcjonalne i wygodne rozwiązanie pozwalające zapewnić ergonomię pracy personelu medycznego. Doskonale nadają się do gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych oraz zabiegowych i mogą być wykorzystywane przy wykonywaniu świadczeń zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Stoły zabiegowe z serii STEL – dwusegmentowe STEL21 i STEL22 oraz trzysegmentowe STEL31 i STEL32 – umożliwiają regulację wysokości leża przy pomocy silnika elektrycznego, sterowanego za pomocą pilota przewodowego. Pozwalają ponadto na zmianę kąta nachylenia poszczególnych segmentów:
Możliwość regulacji zarówno wysokości, jak i kąta nachylenia poszczególnych segmentów pozwala na dopasowanie stołów z serii STEL do rodzaju procedury medycznej, potrzeb pacjentów o różnych wymaganiach oraz indywidualnych uwarunkowań przedstawiciela personelu medycznego wykonującego dany zabieg lub badanie.
Na ergonomię stołów zabiegowych STEL od U.B.M. Meble Medyczne wpływ mają także posiadane przez nie dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak:
Zobacz pozostałe wpisy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: