Fotele do pobierania krwi, iniekcji czy do wykonania szczepień to meble medyczne, które powinny wyróżniać się wysoką jakością wykonania i przemyślaną konstrukcją, która zapewni maksymalne bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Jakie warunki trzeba spełnić i o czym pamiętać wybierając fotele do pobierania krwi lub do punktu szczepień?
Pobieranie krwi to rutynowe badanie, które regularnie muszą wykonywać np. kobiety w ciąży, ale także badanie, które pozwala na ocenę stanu zdrowia diagnozowanego pacjenta. Wiele osób boi się pobierania krwi. Niektórzy podczas wkłuwania igły odczuwają ból, inni pieczenie, ukłucie lub swędzenie. Podczas pobierania krwi możliwe jest także odczuwanie lekkiego pulsowania. Aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu, ale też komfort i wygodę pacjenta i personelu medycznego warunkiem jest, aby zabieg odbywał się w sterylnych warunkach. Co więcej, pacjent powinien przyjąć wygodną pozycję, a rękę z odsłoniętym zgięciem łokcia umieścić na specjalnie przygotowanej podpórce.
Pobieranie krwi zwykle wykonuje pielęgniarka, położna lub lekarz w gabinetach, szpitalach, ale także w punktach oddawania krwi i stacjach krwiodawstwa. Krew pełną pobiera się metodą konwencjonalną, natomiast składniki krwi metodą aferezy. Pobranie jednorazowo krwi pełnej (tzw. jednej jednostki krwi) zawiera wszystkie składniki krwi: krwinki czerwone, krwinki płytkowe, krwinki białe i osocze. Przyjęło się, że krew pobiera się z żyły ze zgięcia łokciowego, m.in. dlatego, że żyły w tym miejscu są najbardziej widoczne. Pobieranie krwi zwykle trwa około 5 minut. Jest to czas, kiedy trzeba zająć się pacjentom i zadbać o jego komfort.
Szczepienia mają na celu ograniczenie zachorowań na choroby zakaźne, obniżenie ryzyka powikłań po chorobach czy minimalizację liczby zgonów. Ze względu na specyfikę szczepień instytucje, w których wykonuje się szczepienia, stale podlegają kontroli. W Polsce wprowadzono wiele umocnionych prawnie przepisów, które mają na celu nie tylko poprawę profilaktyki, ale także poprawę bezpieczeństwa szczepień.
Wymagania, które muszą spełnić podmioty realizujące szczepienia, określają m.in. że do wykonywania szczepień muszą istnieć odpowiednie warunki lokalowe, pozwalające na separację osób szczepionych (czyli osób zdrowych) od pozostałych pacjentów. Co więcej, jednym z istotnych aspektów takiego pomieszczenia jest sterylność i zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny. Podawanie szczepionki na groźne choroby wymaga warunków spełniających najbardziej rygorystyczne normy. Wysoki poziom higieny mogą zapewnić odpowiedniej jakości meble medyczne.
Komfortowe fotele do pobierania krwi i szczepień zapewniają większe bezpieczeństwo zabiegu. Poza wygodą niezwykle ważne jest także wykonanie foteli. Wybierając meble medyczne do punktu krwiodawstwa czy punktu szczepień trzeba pamiętać, że powinny być to certyfikowane produkty wysokiej jakości. Warto, aby były wykonane z tapicerki bezszwowej, a elementy wykończeniowe pokryte metodą proszkową lub chromowane. Nasze fotele do pobierania krwi i do szczepień pozwalają na stworzenie profesjonalnych stanowisk, które będą funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne.
Zobacz pozostałe wpisy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: