Osoby pracujące w gabinetach zabiegowych doskonale wiedzą, jak ważną funkcję spełniają meble medyczne. Muszą one być sterylne, higieniczne i co najważniejsze – łatwe w utrzymaniu nieskazitelnej czystości. Odpowiednie wyposażenie znacząco usprawnia pracę i przeprowadzanie zabiegów.
Osoby chore często unikają wykonania testu w obawie przed izolacją czy kwarantanną. Leczą się domowymi sposobami, w nadziei na szybkie przechorowanie. To duży błąd zarówno w przypadku osób starszych, jak i tych, którzy posiadają choroby współistniejące. Koronawirus może mieć gwałtowny i nieprzewidziany przebieg, niezależnie od wieku pacjenta. Skierowanie na test można uzyskać poprzez teleporadę od lekarza rodzinnego, a jego wykonanie jest bezpłatne. W sytuacji, kiedy pacjent poczucie się gorzej i konieczne jest wezwanie pogotowania ratownicy od razu wiedzą, że dana osoba choruje na Covid-19 i kierują ją na specjalny oddział. Pacjent, który nie posiada pozytywnego wyniku, a ma charakterystyczne objawy, zanim trafi do szpitala, musi mieć wykonane badanie w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia koronawirusa. To wymaga czasu, który w ciężkich przypadkach jest bardzo cenny.
Prawidłowe pobranie wymazu z gardła i nosa ma bardzo istotne znaczenie dla wiarygodności wykonanego testu. Taki zabieg musi odbywać się w higienicznych warunkach.
Wymaz powinien być pobrany z nosogardzieli, ponieważ zmniejsza to ryzyko nieprawidłowego wyniku testu. Badanie metodą PCR pozwala ujawnić obecność materiału genetycznego SARS-CoV-2 w wymazie pobranym z nosa i gardła. Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może skutkować wynikiem fałszywie ujemnym, co w konsekwencji przyczynia się do rozprzestrzeniania się wirusa i niedoszacowania dokładniej liczby osób zakażonych.
Wymaz na koronawirusa powinien być przeprowadzany rano. Pacjent musi odpowiednio się do tego przygotować. Najlepiej, aby był na czczo lub co najmniej trzy godziny po spożytym posiłku. Przed badaniem nie należy myć zębów i płukać jamy ustnej przeznaczonymi do tego płynami. Zabronione jest również rzucie gum, ssanie tabletek czy picie syropów. Nie wolno również stosować kropli czy aerozolu do nosa. To wszystko może mieć wpływ na fałszywy wynik testu.
Fotele zabiegowe są podstawowym wyposażeniem gabinetów medycznych. Pełnią one wiele funkcji. Różnorodność występujących modeli sprawia, że można je idealnie dopasować do określonych potrzeb. Obecny stan epidemii sprawia, że coraz częściej fotele są wykorzystywane do poboru wymazów, pod kątem zarażenia wirusem SARS-CoV-2.
Prawidłowy przebieg wykonanego wymazu jest bardzo ważny, a odpowiednio dobrany mebel znacznie się to tego przyczynia. Fotel do wymazów na Covid-19 musi być tak skonstruowany, aby zapewnić optymalny komfort podczas badań zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Warto wziąć pod uwagę, że sam wymaz nie jest przyjemny i powoduje duży dyskomfort u pacjentów, dlatego istotne jest, aby fotel posiadał zagłówek, który pozwoli na stabilne oparcie i zminimalizuje ryzyko odchyleń głowy podczas badania. Koniecznie powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, co sprawi, że będzie wytrzymały. Kluczową rolę odgrywa również solidna i stabilna konstrukcja, która dobrze, jeśli jest pokryta lakierem proszkowym odpornym na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie oraz środki dezynfekujące. Istotną zaletą jest także możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia pleców, ponieważ znacznie poprawi to wygodną pozycję pacjenta. Fotel powinien być pokryty bezszwową tapicerką, co ułatwi i przyspieszy dezynfekcję.
Fotele odgrywają kluczową rolę w trakcie przeprowadzenia zabiegów medycznych. Ich zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Istotna jest również szyba i sprawna możliwość dezynfekcji.
Zobacz pozostałe wpisy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: