Fotele zabiegowe to jeden z elementów wyposażenia każdej placówki medycznej. Spełniają szereg ważnych funkcji podczas przeprowadzania wszelkich procedur, dzięki czemu wykorzystywane są w wielu miejscach, nie tylko o przeznaczeniu leczniczym.
Fotele zabiegowe znacząco usprawniają przeprowadzanie badań, zabiegów czy innych czynności, mających na celu poprawę zdrowia pacjentów. Profesjonalne placówki medyczne dbają o najwyższy standard swojego wyposażenia, poprzez najnowsze umeblowanie, które zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo dla pacjentów, natomiast lekarzom gwarantuje optymalne i ergonomiczne warunki pracy.
Fotele zabiegowe to podstawowe wyposażenie placówek medycznych. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w szpitalach, klinikach, przychodniach czy gabinetach lekarskich.
Fotele zabiegowe są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Służą przede wszystkim do wykonywania badań diagnostycznych oraz drobnych zabiegów. Z powodzeniem spełniają swoją funkcję także podczas długotrwałych procedur medycznych, gwarantując pacjentom przyjęcie komfortowej i bezpiecznej pozycji. Stąd też wykorzystywane są podczas chemioterapii, wlewów dożylnych, dializ i iniekcji. Bardziej zaawansowane modele umożliwiają przeprowadzenie prostych zabiegów, właśnie dlatego doskonale sprawdzają się w chirurgii jednego dnia.
Fotele zabiegowe wykorzystywane są również w punktach pobrań i stacjach krwiodawstwa. Oferują wiele możliwości, w tym, pełen zakres regulacji, który może odbywać się poprzez elektrycznie lub mechanicznie. Pozwala to w prosty sposób dostosować fotel do indywidualnych użytkowania.
Regulacja elektryczna obejmuje zakres sterowania fotelem zabiegowym za pomocą pilota. Z kolei regulacja mechaniczna to system dźwigni, pokręteł oraz siłowników hydraulicznych bądź pneumatycznych.
Regulacja elektryczna stosowana przede wszystkim w wielofunkcyjnych fotelach zabiegowych. Obejmuje ona zakres wysokości siedziska i ustawienia kąta poszczególnych segmentów. Mowa tutaj o regulacji kąta segmentu oparcia pleców, siedziska czy podudzia. Najczęściej odbywa się to za pomocą napędu elektrycznego inaczej siłownika elektrycznego.
Z kolei regulacja mechaniczna stosowana jest w fotelach zabiegowych o prostszej budowie, które zazwyczaj wykorzystywane są do mniej wymagających procedur medycznych. W tym przypadku zakres regulacji obejmuje kąt segmentu oparcia pleców, siedziska oraz podudzia. Optymalne ustawienie fotela następuje poprzez zwolnienie odpowiedniej dźwigni.
Regulacja elektryczna ma wiele zalet, dzięki którym korzystanie z foteli zabiegowych staje się bezpieczne, komfortowe i ergonomiczne. Do najważniejszych atutów można zaliczyć:
FoZa Surgi i FoZa Multi to wielofunkcyjne fotele zabiegowe z elektryczną regulacją z naszej oferty
Regulacja mechaniczna również ma sporo zalet. Wśród najistotniejszych można wymienić:
Przykładem fotela zabiegowego, który ma prosty w obsłudze mechanizm działania jest FoZa Basic
Z racji pełnienia niezwykle ważnych funkcji, fotele zabiegowe muszą być w pełni bezpieczne i komfortowe. Dodatkowo ich prawidłowe ustawienie wpływa nie tylko na wygodę, ale przede wszystkim na jakość świadczonych usług. Zastosowanie pełnej regulacji gwarantuje lepszą precyzję i skuteczność podczas przeprowadzania badań czy zabiegów. Stąd też każdy fotel zabiegowy musi posiadać pełen zakres regulacji poszczególnych segmentów.
Zobacz pozostałe wpisy
Elektryczny fotel zabiegowy z jedną kolumną – jakie ma zalety?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: