Godziny Otwarcia Firmy
Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00
Język: PL EN

Fotele do chemioterapii – na co zwrócić uwagę?

Chemioterapia to trudny i stresujący czas dla pacjentów, którym towarzyszą liczne obawy i niepewność. Pobyt w placówce medycznej zawsze wiąże się z silnymi emocjami, stąd też kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom chorym. Właśnie w tym celu należy odpowiednio dobierać wyposażenie gabinetów czy szpitali. Jednym z kluczowych mebli jest fotel zabiegowy, który musi spełniać szereg określonych funkcji.

Jak wykorzystuje się fotele zabiegowe w chemioterapii?

Chemioterapia dożylna jest jedną z form leczenia nowotworu. Podanie dożylne może mieć charakter krótkiej iniekcji bądź ciągłego wlewu kroplowego, który może trwać nawet 24 godziny. W zależności od stanu zdrowia pacjenta chemioterapia może być podawana podczas jednodniowej wizyty bądź będzie wymagała nocnego lub kilkudniowego pobytu w szpitalu. Kiedy pacjent pozostaje w placówce medycznej, wówczas znajduje się na oddziale onkologicznym, gdzie wykorzystywane są łóżka medyczne. Z kolei w przypadku kilkugodzinnej chemioterapii swoje zastosowanie mają wygodne i specjalistyczne fotele zabiegowe.

Czym muszą charakteryzować się takie fotele?

Fotele zabiegowe są podstawowym wyposażeniem każdej placówki, w której pacjent przyjmuje pozycję siedzącą podczas procedury medycznej. Chemioterapia może potrwać nawet kilka godzin, stąd też pacjent musi czuć się komfortowo. Sam proces leczenia wiąże się z dużym stresem i obawami, właśnie dlatego kluczowe jest, aby fotele zabiegowe spełniały najwyższe standardy, by móc w pełni służyć zarówno osobom chorym, jak i personelowi medycznemu. Wygoda, komfort i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy wyposażenia, które znajduje się w miejscach świadczących usługi medyczne. Fotele zabiegowe muszą charakteryzować się funkcjonalnością oraz niezawodnością. Każde wyposażenie dedykowane placówkom medycznym musi spełniać określone wymagania, oraz standardy.

FoZa Multi

Miejsca świadczące usługi z zakresu ochrony zdrowia muszą być dobrze wyposażone, by móc działać sprawnie i niezawodnie. Fotel zabiegowy pozwala na zapewnienie optymalnych warunków pracy lekarzom czy pielęgniarkom. Dodatkowo znacząco ułatwia chemioterapię, ponadto zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Fotel musi posiadać możliwość regulacji elektrycznej tak, aby można go było dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Mowa tutaj zarówno o regulacji wysokości siedziska, jak i kątów pochylenia segmentów oparcia pleców. Dzięki temu nie tylko osoba, której podawana jest chemioterapia, będzie czuła się komfortowo, ale także personel medyczny będzie miał swobodny dostęp do pacjenta. Dodatkowym atutem będzie zagłówek. Niezwykle ważne są również podłokietniki, które pozwolą na komfortowe ułożenie ręki podczas chemioterapii. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela do chemioterapii?

Dobry fotel zabiegowy to wyposażenie, które jest niezbędne w placówkach medycznych. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata, stąd też nie należy kierować się ceną, a jakością wykonania i funkcjonalnością. Fotel zabiegowy musi posiadać niezbędne certyfikaty, które są potwierdzeniem jego przeznaczenia do użytku medycznego. Wyposażenie placówek o charakterze medycznym podlega ściśle określonym zasadom, gdyż takie miejsca muszą być sterylne oraz w pełni bezpieczne. Fotele zabiegowe muszą posiadać solidną konstrukcję odporną na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne, ponadto muszą cechować się trwałością.; Zazwyczaj wykonywana jest ze stali nierdzewnej, która pokrywana jest lakierowanym proszkiem, dzięki czemu konstrukcja jest trwała i niezawodna. Gwarantuje to wytrzymałość podczas użytkowania. Tapicerka koniecznie musi być bezszwowa, ponieważ pozwoli to na szybką i skuteczną dezynfekcję, a także zapobiegnie gromadzeniu się wszelkich drobnoustrojów. Możliwość pełnej regulacji jest niezwykle istotna. Każdy pacjent jest inny, ma inną wagę czy wzrost, stąd też odpowiednie ułożenie fotela jest kluczowe dla wygody, komfortu i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego tego typu meble medyczne powinny posiadać możliwość regulacji wysokości, zagłówka, podłokietników czy oparcia. Dużym atutem jest ustawienie fotela do pozycji leżącej. Wybierając fotel zabiegowy, warto również zwrócić uwagę na jego mobilność. Kółka jezdne z blokadą będą tutaj sporą zaletą, ponieważ fotel może być wtedy swobodnie przemieszczany. Warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie oraz okres użytkowania sugerowany przez producenta.

Wybór niezawodnego i funkcjonalnego wyposażenia do wszystkich placówek medycznych jest niezwykle ważny. Warto pamiętać, że meble muszą służyć zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Stąd też dokonując zakupu, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania i niezawodnością danego wyposażenia.


Zobacz pozostałe wpisy

Gdzie wykorzystuje się kozetki lekarskie?

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: