Każda placówka medyczna musi posiadać najwyższej jakości wyposażenie. Dotyczy to zarówno mebli, sprzętów, urządzeń, jak i akcesoriów oraz wszelkich dodatków. Dobór odpowiedniego zaplecza technicznego umożliwia świadczenie usług na wysokim poziomie, gdyż jego jakość ma duże znaczenie w diagnostyce czy przeprowadzaniu wszelkich procedur medycznych.
Klinika to miejsce, w którym pacjenci poddawani są specjalistycznemu leczeniu. Dodatkowo placówka ta umożliwia badania i naukę studentom, prowadząc prace dydaktyczne oraz badawcze. Słowo „klinika” pochodzi z języka greckiego i oznacza „medycynę przy łóżku”. Tego rodzaju placówki oferują leczenie i opiekę medyczną w ramach usług prywatnych bądź państwowych ubezpieczeń zdrowotnych.
W tego typu placówkach ochrony zdrowia kluczowe jest wyposażenie, które musi posiadać odpowiednie certyfikaty, świadczące o spełnieniu rygorystycznych norm. To gwarancja solidności wykonania oraz niezawodności. Jednym z wielofunkcyjnych elementów wyposażenia jest fotel zabiegowy.
Fotel zabiegowy stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenie niemal każdej placówki medycznej. Umożliwia przeprowadzenie wielu procedur. Najczęściej wykorzystywany jest podczas badań diagnostycznych lub drobnych zabiegów. Swoje zastosowanie znajduje w gabinetach laryngologicznych, okulistycznych zabiegowych, rehabilitacyjnych. Doskonale sprawdza się także na oddziałach ratunkowych lub w punktach krwiodawstwa. Fotele zabiegowe elektryczne wykorzystywane są również podczas przeprowadzania dializ bądź chemioterapii. Ich przemyślana konstrukcja pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji przez długi czas, natomiast zastosowanie podłokietników umożliwia swobodne i wygodne ułożenie ręki.
Dzięki swej praktyczności i wielofunkcyjności tego rodzaju wyposażenie spełnia wszystkie oczekiwania kadry medycznej.
Wybierając odpowiedni fotel zabiegowy, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Pierwszym z nich jest dopasowanie do przestrzeni. Mowa tutaj o prawidłowym doborze wymiarów fotela, względem warunków przestrzennych tak, aby po ustawieniu sprzętu w gabinecie, możliwy był niczym nieograniczony dostęp i swoboda poruszania się w obrębie wyposażenia.
Następnym czynnikiem jest trwałość. Meble medyczne muszą posiadać wytrzymałą i stabilną konstrukcję, która powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników, np. wilgoci. Dodatkowo musi być odporna na częste dezynfekcje i długoletnią eksploatację. Siedzisko powinno być wykonane z solidnej bezszwowej tapicerki, uniemożliwiającej gromadzenie się wszelkich drobnoustrojów. Producenci zazwyczaj oferują różnorodną gamę kolorów, stąd też obicie można dobrać do aranżacji wnętrza kliniki.
Kluczowym aspektem będzie zastosowanie dodatkowych funkcji. Mowa tutaj przede wszystkim o pełnej regulacji, która umożliwia optymalne dostosowanie fotela zabiegowego względem potrzeb specjalisty realizującego daną procedurę medyczną. Ważne też jest, aby tego typu mechanizm pozwalał na zmianę ustawienia także podczas przeprowadzania zabiegu. Regulacja powinna obejmować zarówno dostosowanie wysokości, jak i siedziska, oparcia czy podłokietników.
Wybierając fotel zabiegowy, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które przekładają się na komfort pacjentów i personelu medycznego, jak również ergonomię pracy medyków. Mowa tutaj np. o możliwości doposażenia fotela w niewielki blat.
Ważnym aspektem będzie koszt, jednak należy mieć na uwadze, że wyposażenie medyczne musi być trwałe i niezawodne. Warto również zapoznać się z opiniami innych kupujących oraz ich rekomendacjami.
Spośród dostępnych foteli zabiegowych od U.B.M. Meble Medyczne Katarzyna Kotasińska, najpopularniejszym wyborem wśród specjalistów są dwa modele foteli zabiegowych:
Ta opcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. To wielofunkcyjne wyposażenie dedykowane głównie długotrwałym zabiegom. Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w tracie przeprowadzania dializ czy chemioterapii. Świetnie sprawdza się także w punktach krwiodawstwa i krwiolecznictwa.
Konstrukcja fotela FoZa Multi została wykonana z profili i rur stalowych, które zostały odpowiednio zabezpieczone lakierem proszkowym przed działaniem szkodliwych czynników, np. wilgoć czy promieniowanie UV. Wszystkie segmenty zostały obite bezszwową tapicerką, co umożliwia szybką i dokładną dezynfekcję. Fotel wyposażony jest w pełen zakres regulacji, który odbywa się za pomocą kolumny elektrycznej oraz siłowników elektrycznych. Sterowany jest za pomocą pilota przewodowego.
Fotel posiada także układ jezdny z blokadą kół.
To nowoczesne wyposażenie, które cechuje się wszechstronnym wykorzystaniem. Stosowany jest w wielu dziedzinach medycyny, szczególnie w laryngologii czy okulistyce. Jego konstrukcja gwarantuje komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz ergonomiczne warunki pracy lekarzy.
Fotel wyposażony został w wygodny system regulacji, który umożliwia optymalne ustawienie pod kątem indywidualnego zapotrzebowania. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota przewodowego lub nożnego. Takie zastosowanie sprawia, że zmiana ułożenia fotela przebiega sprawnie i szybko, co ma istotne znaczenie podczas przeprowadzania procedury medycznej.
Dodatkowe elementy wyposażenia przekładają się na komfort pacjentów oraz możliwość bardziej precyzyjnych badań. Mowa tutaj m.in. o zagłówku, który doskonale stabilizuje głowę, co ma duże znaczenie podczas badań w obrębie twarzy. Z kolei zastosowanie kół z centralną blokadą przekłada się na mobilność fotela oraz jego pełne bezpieczeństwo. Co ważne, w segmencie siedziska oraz oparcia pleców, została zamontowana listwa euro, która zapewnia możliwość montowania niezbędnych dodatków.
Klinika to miejsce, gdzie świadczone są usługi medyczne oraz lecznicze, stąd też musi posiadać odpowiedni sprzęt, urządzenia oraz meble. Ich przemyślany dobór przekłada się nie tylko na optymalne warunki pracy, ale również na komfort i bezpieczeństwo zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów.
Zobacz pozostałe wpisy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: