Godziny Otwarcia Firmy
Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00
Język: PL EN

Na co zwracać uwagę wybierając fotel laryngologiczny?

Współczesny pacjent niejednokrotnie wybiera lekarza, przeglądając profile specjalistów w sieci. Taka praktyka czyni go bardziej skłonnym do czynienia porównań i posiadania wysokich wymagań co do jakości usług medycznych. By przyciągnąć do swojego gabinetu pacjentów, musimy zadbać o jego profesjonalny i nowoczesny wygląd, a to oznacza inwestycje w najlepsze meble i wyposażenie medyczne. Taka inwestycja zwróci się jednak z nawiązką, ponieważ dobry sprzęt ułatwia i usprawnia pracę lekarza.

W tym artykule skupimy się na konkretnym rodzaju mebla medycznego – fotelu stanowiącym centrum gabinetu każdego laryngologa. Porozmawiamy o tym, czym powinien charakteryzować się ten sprzęt, by zaspokoić zarówno potrzeby pacjenta, jak i lekarza oraz o tym, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Co to jest fotel laryngologiczny?

Laryngologia to dziedzina medycyny obejmująca diagnostykę oraz leczenie chorób jamy ustnej, gardła, krtani, nosa i zatok przynosowych, ucha, szyi i twarzoczaszki, a także zaburzeń głosu, mowy, słuchu i równowagi. Fotel laryngologiczny pomaga lekarzowi specjalizującemu się w tych zagadnieniach efektywnie pracować z pacjentem siedzącym na tym sprzęcie.

Fotel medyczny FoZa Basic

Funkcje i cechy fotela laryngologicznego

Podczas rozpoznania laryngolog musi zajrzeć do gardła, uszu i nosa pacjenta, dlatego jego głowa musi znajdować się w położeniu i pozycji umożliwiającej lekarzowi dokładne badanie. Taka pozycja wymuszana jest przez fotel, którego zagłówek gwarantuje stabilizację głowy, a także jej komfortowe odchylenie w chwili, gdy okaże się to konieczne.

Ważną cechą charakteryzującą fotele laryngologiczne są zaawansowane możliwości regulacji. Ponieważ lekarzy odwiedzają pacjenci o różnym wzroście i proporcjach ciała, konieczny jest duży zakres regulacji wysokości siedzenia i zagłówka. Dzięki temu lekarz zawsze będzie miał twarz badanego na wysokości swoich oczu, zaś pacjent będzie miał możliwość wygodnego wsparcia karku o fotel. Równie ważna jest możliwość pochylenia oparcia, co ułatwia przeprowadzenie niektórych badań i zabiegów.

Niektóre fotele laryngologiczne zapewniają również podparcie pod nogi, co czyni z nich właściwie trzysegmentowe łóżko. Ten fragment nie zapewni jednak prawdziwej wygody, jeżeli nie będzie regulowany. Skoro już mówimy o wygodzie, warto przypomnieć, że dbanie o komfort pacjenta to kolejna podstawowa funkcja fotela laryngologicznego. Wygodne siedzisko pozwala osobie badanej rozluźnić się i zaufać lekarzowi, jest także kluczowe dla jej bezpieczeństwa. Elementem fotela laryngologicznego, który znacząco podnosi wygodę siedzącej na nim osoby są podłokietniki.

Regulacja ich wysokości będzie dodatkowym atutem. Warto dodać, że podobne potrzeby pojawiają się również w pracy okulisty, w związku z czym fotele laryngologiczne równie często znajdują zastosowanie w gabinetach okulistycznych.

FoZa Basic Plus

Jak wybrać odpowiedni fotel do gabinetu laryngologa?

Jak pisaliśmy już wyżej, warto inwestować przede wszystkim w fotele z zagłówkiem i podłokietnikami, z jak najszerszymi możliwościami regulacji i opcją ułożenia w pozycji leżącej lub półleżącej.

Co jeszcze jest ważne? Jak pewnie każdy z nas zdaje sobie sprawę, meble w gabinecie medycznym są nieustannie narażone na kontakt z silnymi środkami chemicznymi służącymi do dezynfekcji i utrzymania sterylności pomieszczenia. Tapicerka fotela powinna być na nie odporna i nie odbarwiać się pod ich wpływem. Ważne jest także, by nie wykazywała skłonności do zbyt szybkiego marszczenia się i pękania pod wpływem ciężaru.

Drugorzędną, choć istotną kwestią jest kolor tapicerki. Fotel jako centralny sprzęt w Twoim gabinecie powinien dobrze wkomponować się w jego wystrój. To na pewno zrobi na pacjentach pozytywne wrażenie. Być może zechcesz zwrócić uwagę także na zabezpieczenia na nóżkach lub podstawie fotela przed niszczeniem parkietu.


Zobacz pozostałe wpisy

Wielofunkcyjność w fotelach zabiegowych – gdzie i do czego się ich używa?

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: