Godziny Otwarcia Firmy
Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00
Język: PL EN

Opcje personalizacji dostępne w stołach zabiegowych

Każda placówka medyczna musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt i umeblowanie, by świadczyć usługi na wysokim poziomie. Dotyczy to również gabinetów zabiegowych. Ich odpowiednia aranżacja pozwoli na zapewnienie  optymalnych warunków pracy dla personelu medycznego, jednocześnie zapewniając komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Jednym z podstawowych mebli są tu stoły zabiegowe, które dzięki swej praktyczności i funkcjonalności spełniają szereg istotnych zadań. Warto zatem bliżej poznać specyfikę tego rodzaju wyposażenia.

Czym są stoły zabiegowe i jakie opcje personalizacji posiadają?

Stoły zabiegowe stanowią obowiązkowe wyposażenie placówek medycznych. To meble o szerokim zastosowaniu. Służą przede wszystkim do przeprowadzania badań, zabiegów, masaży czy rehabilitacji.

Dobrze przygotowany stół zabiegowy pozwala na przyjęcie prawidłowej i komfortowej pozycji przez pacjenta podczas wykonywania danej procedury. Dodatkowo umożliwia personelowi medycznemu swobodny dostęp do badanej osoby.

Stoły zabiegowe wyposażone są w liczne funkcje, które ułatwiają odpowiednie ich dostosowanie do konkretnych potrzeb gabinetu danej specjalizacji. Zastosowanie różnych udogodnień wpływa na ergonomię pracy lekarzy oraz zapewnia im optymalne warunki do przeprowadzania procedur medycznych.

Co ważne, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że wyposażenie jest nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także niezwykle estetycznie, dzięki czemu stoły zabiegowe można dostosować do wystroju wnętrz danej placówki bądź gabinetu lekarskiego. Zostały one zaprojektowane tak, aby były bardzo trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników, jednocześnie łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, co jest niezwykle ważne w środowisku medycznym.

Możliwość dopasowania układu i wysokości stołu zabiegowego

Stół zabiegowy to konstrukcja, składająca się ze stabilnego, płaskiego leża z podparciem dla pacjenta. Występuje w wersji 2- lub 3-segmentowej. Stoły zabiegowe mają możliwość pełnej regulacji, która pozwala na optymalne ustawienie względem potrzeb pacjenta oraz lekarza. Dotyczy to odpowiedniego dostosowania wysokości leża, kąta pochylenia segmentu zagłówka oraz kąta pochylenia segmentu oparcia pleców/segmentu nożnego.

Regulacja najczęściej odbywa się przy użyciu pilota przewodowego lub panelu nożnego. Takie zastosowanie sprawia, że w razie konieczności zmiana ustawienia stołu możliwa jest podczas wykonywania procedury medycznej.

Warto wspomnieć tu także o stabilnej konstrukcji, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i długoletnie użytkowanie bez obaw o uszkodzenia.

Dodatkowe udogodnienia w stołach zabiegowych

Stoły zabiegowe mogą być wyposażone także w liczne udogodnienia, które znacząco usprawniają przeprowadzenie badań lub zabiegów oraz zapewniają pomoc w leczeniu pacjentów. Dodatkowo istnieje możliwość personalizacji. Mowa tutaj np. o wyborze modelu, który posiada otwór na twarz z zatyczką. Takie zastosowanie jest szczególnie pożądane w gabinetach masażu i rehabilitacji, gdzie pacjenci najczęściej przyjmują pozycję leżącą na brzuchu.

Opcjonalnie istnieje możliwość wyboru stołu zabiegowego, w wersji stacjonarnej na stopkach z możliwością poziomowania bądź w wersji mobilnej na kółkach, z indywidualną blokadą. Wybór drugiej wersji pozwala na przetransportowanie pacjenta, co stanowi duże udogodnienie w placówkach medycznych.

Stoły zabiegowe mogą być także wyposażone w uchwyty na pasy do unieruchomienia pacjenta. Inną pożądaną opcją są barierki boczne składane. Ich zastosowanie pozwala na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, gdyż chronią osobę chorą przed spadnięciem z łóżka. Dodatkowo są niezwykle praktyczne i funkcjonalne podczas przeprowadzania procedury medycznej oraz sprawowania opieki nad pacjentem. Barierki boczne zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę lekarzom czy pielęgniarkom, m.in. poprzez łatwe bezproblemowe składanie. Do ich obsługi wystarczy użyć jednej ręki, dzięki czemu przeprowadzanie procedury medycznej jest znacznie prostsze i komfortowe.

Decydując się na zakup stołu zabiegowego, warto uwzględnić aranżację wnętrz. Producent oferuje aż 18 kolorów tapicerki do wyboru, dzięki czemu z łatwością można dopasować wygląd wyposażenia do wystroju gabinetu czy placówki medycznej. Tapicerka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i w pełni odporne na działanie środków czyszczących oraz dezynfekujących. Wieloletnia eksploatacja nie powoduje zmiany koloru czy jego wyblaknięcia.

Stoły zabiegowe to kluczowy rodzaj wyposażenia wszystkich gabinetów, w których wykonywane są badania, zabiegi, masaże czy rehabilitacja. Znacząco usprawniają przeprowadzenie procedury medycznej. Zastosowanie dodatkowych opcji personalizacji zwiększa komfort i ergonomię pracy personelu medycznego, ponadto gwarantuje pacjentom wygodę oraz bezpieczeństwo.


Zobacz pozostałe wpisy

Metody regulacji w stołach zabiegowych STEL

Strona przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.

Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: