Wizyta u lekarza często wiąże się ze stresem, niepokojem i dyskomfortem. Aby ograniczyć te nieprzyjemności, w każdym gabinecie powinien się znaleźć parawan. Ich rola jest w zasadzie niezmienna od wieków, ale co ciekawe, jezuiccy misjonarze wykorzystywali parawany nawet do nauczania geografii czy wierzeń religijnych. Jakie funkcje pełni parawan, gdzie powinien się znaleźć i jakie normy musi spełniać?
Parawany są powszechnie wykorzystywane w medycynie, ponieważ pełnią kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim mają za zadanie chronić przed zarazkami i wirusami. Używanie parawanów jest więc konieczne, aby zachować higienę i sterylność, które u lekarza nie powinny budzić wątpliwości. Drobnoustroje, które przenoszą się drogą kropelkową są chociaż częściowo zatrzymywanie przez barierę, jaką jest parawan.
Parawany są konieczne jednak nie tylko w gabinetach lekarskich, ale także na salach w szpitalu. Często na sali leży kilka osób, a parawan stanowi oddzielenie pacjentów od siebie. Dzięki temu pacjenci mogą ze sobą rozmawiać, ale z bezpiecznej odległości i bez możliwości dotykania się.
Parawan lekarski dwuskrzydłowy
Parawan kojarzy się także z prywatnością i intymnością. Nie bez przyczyny, ponieważ parawan w gabinecie lekarskim czy na sali szpitalnej powinien zapewniać komfort. Postawienie parawanu medycznego sprawia, że pacjent może się czuć swobodnie i w dogodnych warunkach przebrać oraz przygotować do zabiegu.
Często oddzielenie pacjenta parawanami z dwóch stron pozwala nawet wykonać niektóre czynności, nawet jeśli jest pełna sala osób. Parawany medyczne niewątpliwie podnoszą poziom satysfakcji pacjentów.
Dekoracyjne parawany są wyjątkowym elementem wyposażenia wnętrz. Coraz chętniej są wykorzystywane np. w aranżacji nowoczesnej sypialni lub łazienki. Chociaż w prywatnych domach pełnią podobne funkcje, to nie są niezbędne. W gabinecie lekarskim parawany medyczne to jednak konieczność.
Nie można ich traktować jak dodatek, a ich zakup powinien być na wysokiej pozycji wśród priorytetów. Stanowią one nieodłączny element gabinetów medycznych, sal zabiegowych oraz sal szpitalnych z dużą ilością pacjentów. Parawan w medycynie nie może być traktowany jak potykacz, a jego zastosowanie sprawdzi się zarówno w medycznych placówkach państwowych, prywatnych, jak i w medycynie estetycznej.
Parawany medyczne są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu mogą służyć przed długi czas. Dodatkowo montaż stelaża parawanu na kółkach poprawia mobilność przedmiotu. Łatwe przemieszczanie parawanu pozwala na szybkie reagowanie i zachowanie dostosowane do warunków.
Wyróżnia się parawany jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Dodatkowo w ofercie U.B.M. Katarzyna Kotasińska można wybrać kolory parawanów i dopasować produkt pod własne potrzeby. Lekka i estetyczna konstrukcja parawanów pozwala nie tylko na ciche przemieszczanie, ale także na złożenie produktu i łatwy transport.
Parawan medyczny jednoskrzydłowy
Parawany medyczne są elementem wyposażenia gabinetów i sal medycznych. Ich zastosowanie jest szerokie, a pełnione funkcje są niezwykle ważne nie tylko dla lekarzy, ale także dla pacjentów. Parawany do gabinetu lekarskiego powinny więc spełniać takie same normy jak fotele zabiegowe, łóżka elektryczne, czy fotele do pobierania krwi. Wszystkie parawany medyczne dostępne w naszym sklepie spełniają normy higieniczne, które zapewniają pracę na możliwie najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Wykonane są z materiałów, które umożliwiają dezynfekcję. Ich produkcja jest w pełni kontrolowana zgodnie z Systemem Jakości Urządzeń Medycznych ISO 13485:2016 oraz ISO 9001:2008, a także posiadają certyfikaty CE.
Parawany jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe medyczne muszą się znaleźć w każdej placówce medycznej. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć m. in. od wielkości placówki oraz przeznaczenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru parawanu, który odpowie na Państwa potrzeby.
Zobacz pozostałe wpisy
Rygorystyczne zasady higieny nie tylko w gabinecie zabiegowym
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: