Fotel do pobierania krwi i iniekcji to jeden z podstawowych mebli na wyposażeniu gabinetu zabiegowego, lekarskiego i szpitalnego. Jego konstrukcja została od początku do końca zaprojektowana tak, by wykonywanie podstawowych badań i zastrzyków nie sprawiało większego problemu zarówno pielęgniarkom, jak i ich pacjentom.
Dobry fotel do pobierania krwi łączy w sobie ergonomię z pełną funkcjonalnością. Jak wybrać pierwszy fotel do pobierania krwi dla Twojego gabinetu? Podpowiadamy.
Pierwszą i bez wątpienia najważniejszą cechą dobrego fotela do krwiodawstwa jest jego pełna funkcjonalność – nawet proste zabiegi nie mogą być wykonane prawidłowo bez odpowiednich warunków i cechy takie jak możliwość oparcia się pacjenta o tył fotela czy dostępność podłokietników po obu stronach umożliwiających dobre ułożenie ręki pacjenta będą kluczowe. Fotel do pobierania krwi jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu, bo trudno wyobrazić sobie wykonywanie badań laboratoryjnych i przyjmowanie pacjentów na zwykłym taboreciku, z ręką zawieszoną w powietrzu.
Fotel do pobierania krwi musi być higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Ze względu na wykorzystanie go w środowisku szpitalnym i pracowniach diagnostycznych, konieczne jest by tapicerka fotela była w stu procentach przygotowana do częstej dezynfekcji i odporna na zużycie. Dobrej jakości fotele do krwiodawstwa nie wymagają wymiany co kilka lat, dlatego wielu producentów stawia na rozwiązania bezszwowe, które poza mniejszą ilością punktów wrażliwych na przetarcia i uszkodzenia są też znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości.
Wybierając fotel do gabinetu zabiegowego czy laboratorium warto zwrócić uwagę na jego ergonomię nie tylko pod kątem wygody pacjenta, ale też przede wszystkim pielęgniarek wykonujących zabiegi. Wspomniana już możliwość ustawienia zagłówka czy podłokietników znacząco ułatwia ułożenie ręki pacjenta w odpowiedniej pozycji i pobranie materiału biologicznego. Szczególnym przypadkiem konstrukcji fotela do pobierania krwi są te projektowane z myślą o punktach krwiodawstwa, gdzie sama iniekcja trwa chwilę, ale pacjent spędza na fotelu znacznie więcej czasu – regulacja wysokości fotela czy jego poszczególnych elementów pozwoli zadbać o komfort pacjenta bez utrudniania przeprowadzania zabiegów pielęgniarkom i lekarzom.
Większość wymienionych wyżej cech foteli do pobierania krwi jest w dużej mierze zależna od funkcjonalności i wykonania samego mebla. Zakupując nowy sprzęt do wyposażenia gabinetu prywatnego, punktu poboru krwi, laboratorium w przychodni czy gabinetu szpitalnego warto więc zwrócić uwagę na to jak fotel został skonstruowany. Ważne będą tu między innymi:
Fotel do pobierania krwi wydaje się być stosunkowo prostym i nie wymagającym większej uwagi meblem w gabinecie zabiegowym, jednak w praktyce to właśnie na nim spoczywa zwykle ciężar pracy gabinetu. Właściwe dopasowanie mebla do wymagań pracy w punkcie poboru krwi czy laboratorium zwiększa szanse na wykorzystywanie go w pracy przez długie lata, bez narażania pacjentów na ryzyko czy dyskomfort podczas przeprowadzanych iniekcji. Z obsługą fotela dobrze musi czuć się także personel pracujący w gabinecie zabiegowym – aby pobrać krew w najbardziej bezpieczny sposób, dostęp obydwu rąk pacjenta musi być swobodny.
Na rynku działa obecnie wielu producentów mebli medycznych i każdy z nich może zaoferować nieco inne funkcje i zalety swoich projektów. Dobrym przykładem fotela do pobierania krwi wartego uwagi jest model FL-1 z oferty https://www.meble-medyczne.pl. Fotel posiada wszystkie niezbędne funkcje przystosowujące go do ciągłego prowadzenia badań i zabiegów w gabinecie w przychodni czy szpitalu, został wykonany z solidnych materiałów gwarantujących jego wieloletnią trwałość, a sama tapicerka została wybrana pod kątem łatwego czyszczenia i utrzymania higieny fotela.
Zobacz pozostałe wpisy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: